vchilka.in.ua 1

Багатий березень і на свята…


У кожного з нас є своя улюблена пора. І все ж одна з них навіює особливу радість. Це весна. Цього року вона у природі прийшла із запізненням. Настав перший весняний місяць – березень, а на вулиці все ще мело і хурдиляло. Зима ніяк не хотіла поступатися своїм місцем весні. Сніг йшов кожний день та й морози не слабшали. Але природу не обманиш. Сонечко з кожним днем все сильніше прогріває землю. Дерева ще не прокинулись від довгого сну і сумують за своїм зеленим листячком. Зате ялики пишаються своїм вбранням. На поляні з’явилися ніжні підсніжники, а біля них на вербі розпустилися м’які котики. Поміж горбочками і деревами дзюркотять веселі струмочки. Білокорі берези видивляються у них на свою красу. З далекого краю прилетіли гуси-лебедята і принесли на своїх крилах справжню весну. Навіть небо після холодної зими гріється у промінцях сонечка.

Слово весна утворене від слова «весантас», що в перекладі означає «ясний день». Березень – перший місяць весни. Раніше Новий рік розпочинався в березні, його назва з'явилась лише два століття тому, тобто відлік року вівся від 1 березня. Ця назва пов'язана з розвиванням у цей час берези, збиранням соку. Тому й назвали люди перший місяць весни сочнем, соковиком. Було ще у березня ймення «март». Давні римляни назвали так його на честь Марса – бога війни. Де ж тут логіка? Виявляється, у римлян Марс символізував весну та врожай, тобто март – символ початку весни.

У лісі всміхається кожна сосна:

Нарешті відлига, нарешті весна!

Нам сонеско світить і лагідно гріє,

Ніхто крім весни так радіти не вміє,

І проліски сині дзвенять під ногами:

«Співайте, будь ласка, весняночку з нами!»

Все навкруги оновлюється. Довкола зникли снігові кучугури, на пагорбах почала тужавіти земля, прокльовуючись ранньою травичкою. Попід вікнами, ощасливлені пробудженням природи, радісно попискують синички, а табунці горобців, зібравшись у ватаги, з’ясовують свої «парубоцькі стосунки». І вже в приміщенні нашої затишної ігротеки ніхто не всидить. Веселою ватагою дітлахи вибігають на шкільне подвір’я аби погратися у квача, поплигати на скакалці та жваво із захопленням вибороти перше місце у естафеті, які ми для них організовуємо. І лунає над шкільним майданом веселий різноголосий дитячий сміх, вигуки «Ура!!!», переможні речівки та такі важливі для всіх нас слова «Дякуємо!» Кожний від мала до велика хоче спробувати себе в ролі капітана. Повести за собою і привести до перемоги свою команду прихильників і друзів. Рухливі ігри є дуже важливими для наших дітей, оскільки вони дозволяють вивільнити всю ту енергію, яка накопичилась за зиму і б’є через край. Розвивають силу, швидкість, спритність, гнучкість, координацію рухів, згуртовують дітей та вчать толерантності. Капітани із шикарними капітанськими брилями на голові вправно керують грою своєї команди. Допомагають та підбадьорюють в кожну разі, коли, можливо, хтось із членів команди невдало виступив. Дуже подобаються дітям конкурси «Переправа», «Гонки з м’ячем», «Рибалки», «Перенеси кубики», «Хто швидше…», «Перетягування канату» та ін.. Проведення різних ігор розкриває емоційний стан дитини, її внутрішній світ, дозволяє висловити свої почуття через гру. Завдячуючи нашим незмінним друзям – італійській благодійній міжнародній організації «Друзів дітей» ми маємо змогу придбати для розвитку діток найкращий інвентар: скакалки, м’ячі, ракетки для гри в теніс, бадмінтон, обручі та багато інших корисних речей.


Багатий березень і на свята в нашій школі. Одним із перших пройшло свято «День зимового іменинника». Всі діти, які народилися взимку, з нетерпінням чекали його. Атмосфера свята завжди неповторна. Гумор, пісні, вірші, ігри з залом, ну і, звичайно, подарунки, які люб’язно приготував для іменинників настоятель Свято-Успенського монастиря отець Даміан. На завершення свята всі учні школи зібралися за святковим столом щоб поласувати іменинним пирогом, солодкими напоями та безліччю солодощів.

8 Березня – свято усіх жінок: мам, бабусь, сестричок ну і вчителів та вихователів, адже більшість їх це жінки Дітям хотілося якнайкраще привітати своїх наставників. Подарувати їм свою любов та пошану, повагу та прихильність. Тому особливо творчо попрацювали всі у арт-студії. Готувалися старанно, творчо підійшли до виготовлення подарунків. Дитячими руками було зроблено просто казково чарівні нарциси. Це особливо складне орігамі, що потребує терпіння та точності у складанні кожної частинки квіточки. Склавши їх разом отримали гарненькі букетики перших весняних квітів. Також підписали та розмалювали безліч листівок із словами вдячності та безмежної любові своїм мамам та бабусям. Подарунки, виготовлені власними руками дитини, напевне, потішать їх найбільше. Упродовж усього життя материнська любов зігріває і оберігає, дає наснагу і допомагає вистояти у найскрутніші часи. Перше з чого починається пізнання світу дитиною, - це ласкава материнська усмішка, тиха колискова пісня, добрі очі, лагідні обійми. Якби світ весь час дивився в душу істини ласкавими очима матері, якби все, що пізніше зустріне на своєму життєвому шляху дитина, було таким добрим і лагідним, як добра мати, - в світі не було б ні горя, ні злочинів, ні трагедій. Тож ми, ігротекарі, маємо берегти у душі дитини віру у високе, ідеальне, непорушне – чутливість до доброї волі, ласки, сердечності.

Не забули діти і про своїх щедрих спонсорів у далекій Італії. Для них до дня Великодня було виготовлено малечею в стилі орігамі чудових пасхальних зайчиків із яєчками, які вони розфарбували різнокольоровими фарбами на свій смак. А також було вирізано і підписано пасхальні листівки теж у вигляді зайчат. І вкотре кожна дитина віддала частинку свого маленького, але відкритого, сердечка сім’ям, які не байдужі до їх долі. Діти вірять в добро і воно починається саме з них. Милосердя й доброта — ось два крила, на яких тримається людство. Потреба в них повсякчасна. Тому ми щиро вдячні сім’ям, що підтримують наших вихованців, роблячи їхнє життя кольоровим.


Життя – казковий, щедрий і приголомшливий подарунок. І ми прикладаємо максимум зусиль, щоб воно було багатогранним. Дуже важливо забезпечити дитині психологічний комфорт та емоційне благополуччя на всіх етапах її розвитку. І зробити це просто. Діти потребують безумовної любові і вони завжди повинні бути впевнені, що і їх люблять. Сім'я є першим кораблем, якщо можна так сказати, у бурхливому морі життєвих випробувань, на якому діти вчаться перемагати труднощі, а щастя і здоров'я наших дітей – це чудове дерево, яке ми плекаємо та доглядаємо кожний день. Тільки при дбайливому догляді це дерево міцніє і дає плоди любові, затишку і здоров'я нашим дітям.