vchilka.in.ua 1

Що таке ЄВС?


ЄВС або Європейський волонтаріат – це можливість працювати за кордоном на добровільних засадах (без отримання заробітної платні) протягом до 12 місяців. Волонтер виїжджає до однієї з країн Європейського союзу працювати в недержавній неприбутковій організації, водночас навчаючись через працю й отримуючи новий досвід.

Кожен окремий ЄВС проект окреслює місце волонтаріату –приймаючу неурядову організацію та певний набір завдань, які буде виконувати волонтер/ка.

Чому варто поїхати на волонтаріат за кордон?

Є 1001 причин, через які варто поїхати за кордон. Перш за все, волонтаріат – то чудова пригода! Можна познайомитися з багатьма цікавими людьми, зав’язати міжнародні знайомства, здобути новий досвід, вивчити нову мову й пізнати нову культуру. Також волонтаріат – це нові вміння, які знадобляться для майбутньої професійної діяльності, і чудова можливість зробити щось корисне для інших.

Хто може взяти участь в ЄВС?

Окрім віку – від 18 до 30 років – не має жодних інших обмежень, що стосуються учасників ЕВС..

У чому полягає робота волонтера?

ЄВС проекти є дуже різні. Можна займатися з дітьми, доглядати за людьми похилого віку або людьми з обмеженими можливостями, можна працювати в організації, що займається культурними заходами, охороною довкілля або розповсюдженням інформації про ЕС. Є дуже багато можливостей. В цілому, функціонування ЄВС може здійснюватися у різноманітних сферах: культура, молодь, спорт, соціальна допомога, культурна спадщина, мистецтво, цивільна оборона, навколишнє середовище, розвиток співпраці тощо.

Куди можна поїхати?

Відповідно до правил Програми „Молодь в дії”, в рамках якої реалізуються ЄВС проекти, молоді люди з України можуть поїхати до однієї з країн Європейського Союзу: Австрії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції, або країн-учасниць асоціації вільної торгівлі – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії або до країни-кандидату до ЄС – Туреччини


Що треба зробити, щоб поїхати на ЄВС?

Написати резюме та мотиваційний лист на англійській мові.

В мотиваційному листі приділи увагу відповідям на питання: чому Ти цікавишся ЕВС, чому хочеш поїхати за кордон, які Твої зацікавлення, яким чином Ти бачиш свій подальший розвиток, яким є Твій досвід у сфері міжнародної комунікації/співробітництва, як хотів/ла би використовувати набуті знання й навички, повернувшись додому, Твої риси характеру (позитивні й негативні), а також досвід в неакадемічній сфері – робота, волонтаріат, діяльність в громадських організаціях.

Чи потрібно знати мову тієї країни, до якої хочеш поїхати?

Ні! Дуже рідко трапляється так, що волонтери, що приїжджають до іншої країни на волонтаріат, знають мову цієї країни.

Хто фінансує ЄВС і яким чином?

Волонтаріат або проект ЄВС фінансується в рамках Програми Європейського Союзу „Молодь в дії”.В рамках проекту буде профінансовано твоє проживання й харчування (яким саме чином – буде зазначено приймаючою організацією), локальні переїзди, пов’язані з Твоєю працею, міжнародний переїзд – з дому до місця волонтаріату й назад, а також кишенькові. Розмір кишенькових залежить від країни, до якої Ти їдеш (в основному близько 80-100 євро).

Де можна знайти інформацію про проекти ЄВС?

База даних проектів ЄВС знаходиться на сторінці http://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_en.cfm Приклади проектів за участі молодих українців можна подивитись на сайті www.yia.org.ua

Звертай увагу, що не завжди вибраний Тобою проект є доступним в вибраний Тобою час, або, наприклад, у приймаючої організації можуть бути певні додаткові вимоги до волонтерів. Рекомендуємо вибрати принаймні 5-6 проектів, й контактувати одразу з усіма, щоб підвисити можливість знаходження відповідного проекту.

Проживання й харчування волонтерів?

Кожна приймаюча організація самостійно встановлює вирішує питання з розміщенням волонтерів, організацію харчування й локального проїзду.Волонтери можуть жити, наприклад, в орендованих організацією квартирах або студентських гуртожитках або в місцевій родині.