vchilka.in.ua 1

Інстинкт самозбереження.

Ця гра дає її учасникам можливість випробувати, як доводиться тваринам у їхній боротьбі за виживання, і разом з тим ще більш відчути всю цінність Божого творива.

Кількість учасників

20-60

Майданчик

Лісиста місцевість із чітко позначеними границями

Необхідний час:

60-90 хвилин (чистий час гри 20-30 хв)

Необхідний інвентар:

6-8 табличок з позначеннями води, 6-8 табличок з позначеннями їжі, закріплених на деревах; пов'язки на голову для кожного гравця (зеленого, синього, червоного кольорів); ручка для кожного гравця; набір життів для кожного гравця (кольорові картки з картону з іменами тварин [див. Опис тварин і їх якостей], скріплені разом гумкою або скріпкою); свисток; іграшковий пістолет (якщо є); мотузка для позначення границь.

Розділіть групу в такий спосіб: 70% травоїдних, 20% всеїдних, 10% м'ясоїдних. Крім того, для гри потрібні ще три діючі особи. Поділивши учасників, розсадіть їх по групах (травоїдні на перших рядах, за ними - всеїдні, і останніми - м'ясоїдні) у формі піраміди. Коли всі сіли, роздайте їм пов'язки на голову: травоїдним зелені, всеїдним сині, а м'ясоїдним червоні. Три інших учасника (звичайно це співробітники) діляться так: один персоніфікує собою Стихії (лісова пожежа й бурі), другий - Хвороба, а третій - Людина. Заздалегідь підберіть цих учасників, але не представляйте їхнім вихованцям відразу.

Пояснення правил групі:

Зовсім скоро ви випробуєте на собі те, із чим доводиться зустрічатися й боротися мешканцям лісу. Кожний з вас буде представником певного сімейства тварин - травоїдних (що харчуються рослинами), всеїдних (що харчуються рослинами й м'ясом) або м'ясоїдних (хижаків) (що харчуються м'ясом).


Перед кожним з вас ставиться просте завдання - вижити. Для того щоб вижити, ви повинні відшукати три істотні елементи, необхідні кожній тварині: воду, їжу і дах. «Напитися води» можна буде, лише відшукавши табличку з позначенням води на дереві (покажіть цю табличку дітям). Перемальовуючи (на листок паперу, який вам видадуть) символ на табличці, ви «п'єте» воду. Їжа буває двох видів: рослинна й тваринна (м'ясо). Рослинну їжу «поглинають» тим же способом, що й воду: перемальовуючи символи з табличок (покажіть зразок таблички). М'ясо «з'їдають», коли торкають тварину, що перебуває нижче вас у піраміді. Травоїдні перебувають аж унизу піраміди й не їдять інших тварин; всеїдні вище травоїдних і можуть їх їсти ( за винятком оленя, який можуть ловити тільки м'ясоїдні). М'ясоїдні перебувають на верхівці піраміди й можуть їсти всіх інших тварин. Тварини з однієї групи не їдять один одного. Якщо когось із тварин торкнулися, він повинен віддати одну зі своїх карток життя тварині, яка торкнулися її.

Кожному з вас будуть видані картки з назвою вашого сімейства. Якщо у вас не залишилося ні однієї картки, ваше сімейство загинуло.

До кожної тварини пред'являються свої вимоги по споживанню води і їжі:

-Травоїдні харчуються тільки рослинами й повинні знайти 4 символи води й 4 символи їжі.

-Всеїдні харчуються рослинами й тваринами й повинні знайти 3 символи води й 3 символи їжі. Також вони повинні зібрати три картки життя травоїдних.

-М'ясоїдні (хижаки) харчуються тільки іншими тваринами, а тому їм не потрібно шукати табличок з їжею. Їхнє завдання - набрати 10 різних карток життя (травоїдних або всеїдних) і знайти 2 символи води.

Ви повинні змальовувати символи води і їжі безпосередньо з табличок, а не з малюнків інших гравців. Крім того, якщо ви «з'їли» когось, вкладіть його картку разом з вашими. Піймана тварина віддає свою картку життя, а не картку іншої тварини, яку вона з'їла.


Тварини не тільки побоюються того, що їх піймають інші тварини; вони також бояться Хвороби (у цей момент представте Хворобу). Тварини занедужують так само, як люди, і часто вмирають від цього. Якщо вас торкається Хвороба, ви втрачаєте одне життя. Також, тварини гинуть під час лісових пожеж і сильних бурь (у цей момент представте Стихію). Якщо вас торкнулася Стихія, ви втрачаєте одне життя.

Тварин підстерігає ще одна небезпека: Людина (у цей момент представте Людину). Людина може бути доброю або злою стосовно тварин. Людині не потрібно вас ловити або плямувати, у неї є рушниця/пістолет (якщо можна, приготуйте іграшковий пістолет, а якщо ні, то просто використовуйте руку). Якщо Людина показує на вас і кличе вас, це значить, що ви піймані й повинні чекати, поки Людина до вас не підійде. Людина може забрати у вас до двох життів, а може дати вам воду або їду (розписавшись на вашім листочку) - залежить від його настрою. Тварини бояться Людину, так що не наближайтеся до неї.

Що важливо пам'ятати, коли торкаєшся або «з'їдаєш» тварину - під час того, як одна тварина віднімає життя в іншої, ніхто з інших тварин не може підбігати до них і торкатися когось із них. Крім того, не можна торкатися до однієї і тієї ж тварини два рази. Тварини повинні виконати вимоги до споживання води і їжі, інакше вони, як і їх родини, гинуть. Як тільки ви набрали потрібну кількість води і їжі (можна набрати більше норми, але в цьому немає необхідності), потрібно відшукати собі дах для захисту від інших тварин.

Тварини можуть бігати й ховатися разом і поодинці, залежно від того, які в них потреби. Під час гри жодна тварина не повинна залишати територію. По сигналу до закінчення гри, усі повинні повернутися до стартової лінії, і ми подивимося, хто вижив.