vchilka.in.ua   1 2 3 4

2.3. Аналіз мікромаркетингового середовища

Тепер розглянемо фактори мікромаркетингового середовища.

Табл.15

Фактори

Маркетингові можливості

Маркетингові загрози

Конкуренти

-
Відсутність хорошого сервісу

- Мала кількість фірм-конкурентів

- Невеликий асортимент подібної продукції


+

+

+
Постачальники

-
Іноземні виробники тканин

-

Споживачі

-
Платоспроможність споживачів

-


1.Конкуренти.

На ринку Грузії існує невелика кількість фірм-конкурентів,особливо вишуканого,високоякісного чоловічого одягу. Це дає можливість фірмі «Воронін» без перешкод завоювати ринок. Основними конкурентами, які можуть становити загрозу для фірми являються Armani, Versace. Але вони поступаються «Вороніну» своєю якістю, дизайном та асортиментом. Адже концерн випускає чотири лінії костюмів у 450 розмірах, починаючи від 40-го до 70-го, в 5-ти ростах, враховуючи фізіологічні особливості фігури.

2.Постачальники.

Крім крою моделі, дуже важлива в костюмі тканина. Концерн «Воронін» працює з англійськими партнерами,які виготовляють дорогі тканини, а також поставка з Індії. Це може стати проблемою, адже потрібно буде укладати нові додаткові угоди з іноземними виробниками тканин. Працює з технологічним устаткуванням Франції, Німеччини, Швейцарії та Японії.


3.Споживачі.

Так як одяг «Воронін» не є товаром першої необхідності, то споживання буде залежати від платоспроможності споживачів. Визнання цієї марки одягу на ринку України та інших іноземних ринках дає впевненість в успіху філіалу. А бажання чоловіків стильно виглядати та підкорювати своїм вишуканим виглядом підніме елітність та обсяг продажу.

Табл.16 Підсумкова таблиця факторів мікромаркетингового середовища

Фактори

Експертна оцінка значущості

Варіант вирішення проблеми або впровадження можливості

Конкуренти

- Відсутність хорошого сервісу

- Мала кількість фірм-конкурентів

- Невеликий асортимент подібної продукції


8
8
9

- Впровадження центру обслуговування

- Позиціонування товару як найкращого, закріплення у відповідному споживчому сегменті

- Популяризація марки за рахунок зниження вартості товарів та підвищення якості продукції

Постачальники

- Іноземні виробники тканин


8


- Укладання вигідних угод

Споживачі

- Платоспроможність споживачів


9


- Гнучка торгова політика

Визначимо значущість кожного з факторів

Конкуренти


50

Постачальники

25

Споживачі

25


Визначимо сукупну оцінку кожного з факторів

Табл.17 Ринкові загрози

Фактори

Сукупна оцінка

Варіант вирішення проблеми

Іноземні виробники тканин

200

Укладання вигідних угод

Платоспроможність споживачів

225

Гнучка торгова політика


Табл.18 Ринкові можливості

Фактори

Сукупна оцінка

Варіант впровадження можливостей

Відсутність хорошого сервісу

400

Впровадження центру обслуговування

Мала кількість фірм-конкурентів

400

Позиціонування товару як найкращого, закріплення у відповідному споживчому сегменті

Невеликий асортимент подібної продукції

450

Популяризація марки за рахунок зниження вартості товарів та підвищення якості продукціїКонкуренти.

Табл.19 Аналіз слабких і сильних сторін фірми в порівнянні з конкурентами.

Показники

Voronin

Armani

Versace-3 –2 –1 0 +1 +2 +3

1. Якість продукції

+3

+3

+2

2. Імідж марки

+3

+3

+2

3. Ціна

+3

+1

+1

4. Якість просування

+2

+3

+2

5.Орієнтація на мотиви споживачів

+3

+1

+1

6. Обсяги продажів

+2

+3

+2

7. Позиціонування


+2

+2

+2

8. Досвід

+2

+3

+3

9. Відповідність технологій ринковим умовам

+3

+2

+2

10.Наявність інвестицій для розширення ринку

+2

+3

+1


Armani.

У цей час Armani Group є однієї із провідних світових груп, яка робить модні товари й предмети розкоші. На її 13 фабриках зайнято 4600 виробничих робітників. Група розробляє, випускає, поширює й реалізує в роздріб модні й позиційні товари, серед яких одяг, аксесуари, окуляри, годинник, ювелірні прикраси, домашні інтер'єри, парфумерія й косметика, під цілим рядом торговельних марок:

     • Giorgio Armani

     • Armani Collezioni

     • Emporio Armani

     • AJ | Armani Jeans

     • A/X Armani Exchange

     • Armani Junior 

     • Armani Casa

На даний момент ексклюзивна роздрібна мережа групи охоплює 37 країн і нараховує: 59 бутіків Giorgio Armani, 11 магазинів Armani Collezioni, 122 магазину Emporio Armani, 71 магазин A/X Armani Exchange, 13 магазинів AJ | Armani Jeans, 6 магазинів Armani Junior, 1 магазин Giorgio Armani Accessori і 17 магазинів Armani Casa. 

У рамках стратегії контролю над якістю продукції і її поширенням Giorgio Armani S.p.A. здійснила ряд капіталовкладень в акції таких компаній, як Intai Spa (100%), Antinea Srl (100%) і виробниче підприємство Simint Spa (100%). Придбання останнього завершилося в 2001 році через пропозицію про покупку контрольного пакета акцій. 


Розбудовуючи стратегію посилення контролю над усіма аспектами виробництва, поширення й роздрібного продажу продукції, а також підкреслюючи італійське походження брендів – «зроблене в Італії», - Група створила спільне підприємство з фірмою Vestimenta Spa ( ліцензією, що володіє, Armani Group з 1979 року) для випуску й поширення провідних марок товарів Giorgio Armani для чоловіків і жінок. Компанія відкрила в Мілані магазин Giorgio Armani Accessori, торговельні представництва й демонстраційні зали по усьому світу, у тому числі театр Armani/Teatro, побудований у співробітництві з архітектором Тадао Андо. 

В 2004 році Armani Group видає компанії Wolford AG багаторічну ліцензію на виробництво й всесвітнє поширення нової лінії трикотажу й одягу від Giorgio Armani. Giorgio Armani S.p.A. і EMAAR Properties PJSC підписали лист про наміри, що стосуються організації інноваційної колекції «п'ятизіркових готелів і курортів Armani» в усьому світі.

У Шанхаї Джорджіо Армані відкриває магазин Armani/Three на Набережній, четвертий по рахункові мультібрендовий магазин, у якім перебуває бутік Giorgio Armani, відділи Emporio Armani, Emporio Armani Caffх, Armani Fiori і Armani Dolci.
Versace.

Gianni Versace S.p.A. – італійська компанія, заснована в 1978 році Джанні Версаче, яка займається виробництвом і продажем тканин і одягу. Після смерті Джанні  Версаче в 1997 році, його сестра Донателла Версаче посада, що займала, віце-президента, стала директором по дизайну, а старший брат Санто Версаче – виконавчим директором Будинку моди. У цей час Донателла контролює більшу частину активів компанії; її дочка Аллегра, єдина спадкоємиця Версаче, готується взяти активну участь у справах компанії.

У групу Versace входять кілька лінійок продукції, а саме: Gianni Versace Couture, Versus, Versace Jeans Couture, Versace Ceramic Designs, Versace Collection (яка замінила Versace Classic в 2005 році), Versace Sport. Крім випуску одягу й аксесуарів, група управляє й готелем Palazzo Versace.


Головною лінією Будинку моди є Gianni Versace Couture, яка представлена одягом, ювелірними прикрасами, годинником, парфумерією, косметикою й предметами інтер'єру ручного виготовлення. Традиційно на Тижні високої моди в Мілані відбувається показ тільки цієї лінії, однак в останні роки традиція порушилася. Авторські плаття цієї лінії можуть коштувати близько $10,000, а костюми – порядку $5,000. Донателла Версаче сама керує підготовкою Gianni Versace Couture і придумує масу предметів одягу й аксесуарів. Багато аксесуарів і предмети інтер'єру ліцензовані компанією Rosenthal і іншими відомими компаніями й несуть на собі фірмове зображення Медузи й/або грецькі мотиви. Випуск лінії « від кутюр» Atelier Versace був припинений через малий обсяг продажів і провалу на ринку.
Споживачі.

Зростання ділової активності та розвиток економіки позитивно впливає на збільшення обсягів попиту на товар.

Ринок одягу – один з найбільш динамічніших ринків у світі , що розвивається. Хоча ненасиченність завжди існує. Слід відзначити що в Грузії існує категорія людей , готових купувати досить дорогі речі високої якості.

В залежності від виду продукції можна виділити основні тенденції споживання:


 • Дешевий низькоякісний одяг - в основному споживається в невеликих населених пунктах, районних центрах. Основний цільовий сегмент-пасивні споживачі.

 • Середньої якості одяг - основний споживач міст. Цільовий сегмент - активні споживачі.

 • Високоякісний одяг - основний споживач великих міст, економічних та політичних центрів країни. Цільовий сегмент - суспільний прошарок з рівнем доходів вище середнього, в основному еліта, бізнес - та політичні діячі.

По якості одяг можна сегментувати у такий спосіб:

 • Елітний

 • Високої якості

 • Низької якості

Компанії доцільно обрати стратегію диференційованого маркетингу на ринку одягу. Тоді ринок доцільно сегментувати за критерієм суспільного класу(рівнем доходів):


- Еліта (дохід більше 5000 у.о в місяць)

- Середній клас (дохід від 1000 до 5000 у.о в місяць)

- Нищій клас (дохід до 1000 у.о в місяць)

«Воронін» охоплює два перших сегменти. Для класу еліти продукція позиціонує як високоякісна,вишукана. Для середнього класу фірма позиціонує як високоякісна за помірною ціною.

Продукція компанії є якісною і за помірну ціну, що робить її доступною для широких верств населення. Наявність великого асортименту товару дозволяє задовольнити зростаючі потреби споживачів.
Постачальники.

Концерн «Воронін» працює з англійськими партнерами, які виготовляють дорогі тканини, а також поставка тканин з Індії. Нажаль більших відомостей про постачальників немає.

Якщо порівняти табл. 13 та 14, то можна сказати що у даної компанії існує більше можливостей аніж загроз. Це означає що ринок Грузії є привабливим для виходу на нього з нашим товаром - лінії чоловічого одягу «Воронін».
Табл.20 Варіант вирішення управлінської проблеми

Варіанти вирішення загроз

Сильні сторони

Слабкі сторони

Відкриття бутіка на території, віддаленій від центру військових дій.

Отримання необхідної реєстрації та ліцензування товару

Збільшення витрат часу на пошук та організацію відкриття


Диференціація модельного ряду для більшої орієнтації на середній клас суспільства.

Збільшення попиту, отримання довіри споживачів

Збільшення витрат на виробництво та транспортування

Зниження ціни, проведення періодичних розпродажів деяких ліній костюмів.


Збільшення попиту, втримання конкурентних позицій на ринку

Збільшення витрат, отримання ризику вибору невірної стратегії

Випуск жіночої лінії костюмів «бізнес-вумен».

Збільшення попиту на продукцію, отримання додаткового прибутку

Збільшення витрат на впровадження жіночої лінії, ризик несприйняття продукту

Пошиття костюмів ділового стилю.

Встановлення нових сегментів споживачів, отримання довіри та прихильності споживачів до товару

Збільшення витрат, ризик неефективної рекламної кампанії

Встановлення цін у національній валюті Грузії, зменшення собівартості виробництва.

Збільшення попиту

Ризик втрати прибутку

Зниження ціни на продукцію

Збільшення попиту, можливість отримання нових покупців

Збільшення витрат на рекламну кампанію, отримання ризиків неефективної реклами

Проаналізувавши варіанти вирішення управлінської проблеми, можна визначити наступну мету дослідження: дослідження рівня короткострокового попиту та споживчих мотивацій на споживчому ринку лінії чоловічого одягу на ринку Грузії.<< предыдущая страница   следующая страница >>