vchilka.in.ua 1

Протидія міліцейським провокаціям


I. Підкинуті до кишені наркотики

Для деяких ментовських оперів це - основний метод боротьби з наркоманами. Як потрібно себе поводити в такому випадку?

Помітивши, що до вашої кишені підклали пакетик, ні в якому випадку не обурюйтесь, а головне - не суньте руку до кишені і не намагайтесь викинути пакетик! Дайте Вашим супротивникам зробити свою справу, а по тому вимагайте запрошення свідків і вже за їх присутності вимагайте, щоб Вам:

1) зістригли нігті;

2) взяли мазок з долонь;

3) взяли мазок з рота.

Все вищевказане повинні опечатати за Вашої присутності і відправити на експертизу. Пам’ятайте: правоохоронним органам буде дуже тяжко пояснити наявність тої ж маріхуани (вона ж анаша) у Вашій кишені без підтвердження наявності наркотика під нігтями, часточок наркотика на долонях і в роті!

Якщо підкладають не пакетик, а шприц із бурою чи прозорою рідиною, чи щось загорнуте в поліетилен, - ні в якому разі не торкайтесь цього руками!

При свідках кажіть, що це провокація і:

1) вимагайте зняття відбитків пальців зі шприца чи поліетиленового пакета;

2) вкажіть, що на Ваших руках немає слідів від уколів і в даний момент на руках немає рукавичок;

3) вимагайте аналізу Вашої сечі на аміноконову кислоту;

4) якщо у шприцу бура рідина, обов’язково вимагайте аналізу групи крові у Вас і в шприцу.

Буває, що на шию Вам можуть повісити амулет, з якого пізніше при свідках витягнуть героїн. Дії ті ж: не торкайтесь його руками, вимагайте при свідках аналізу Вашого поту і поту на амулеті. Головне: вкажіть при свідках, що у Вас на руках немає слідів від уколів.

II. Підкинута зброя і боєприпаси

Коли Вам у квартиру, офіс чи машину підкидають жменю набоїв (бодай навіть один набій) чи гранату (найчастіше - з гладенькою поверхнею), перша порада та ж: ні за яких обставин не торкайтесь цих речей руками, навіть якщо Вас попрохають зібрати набої, щоб повернути їх міліціонерам. Знову наголошуйте на присутності свідків. Вже при них потрібно вимагати:


1) зняття відбитків пальців з цих предметів і внесення до протоколу, що у Вас на руках і одежі немає слідів зброярського мастила;

2) зняття мазків з долонь і одежі на аналіз наявності на них часточок металу чи зброярського мастила;

3) експертизи на наявність Ваших відбитків пальців на обоймі, набоях чи інших внутрішніх частинах зброї (якщо Вам підкинули вогнепальну зброю).

Запам’ятайте! Тільки Ваші відбитки пальців є для суду основним доказом Вашої вини.