vchilka.in.ua   1 ... 2 3 4

Тема 7. Організація виготовлення конструкцій з


алюмінієвих сплавів

План

1. Склад підприємства.

2. Ливарне виробництво.

3. Пресове виробництво.

4. Відділення гальванічних покриттів.

5. Механо – збиральне виробництво.

6. Інструментальне виробництво.

7.1. Склад підприємства.
В сучасних умовах на всіх без виключення об’єктах промислового і цивільного будівництва широко використовуються вироби з алюмінієвих профілів.

Як правило, заводи будіндустрії , що займаються випуском алюмінієвих профілів і виробів з них мають замкнутий цикл виробництва, заснований широкому використанні безвідходних технологій.

Загальний цикл виготовлення алюмінієвих виробів складається, зазвичай , з п‘яти виробництв:
7.2. Ливарне виробництво

Наявність власного ливарного виробництва забезпечує необхідну гнучкість при використанні вихідної сировини.

Профілі, що використовуються для виготовлення будівельних конструкцій повинні мати цілий ряд різноманітних властивостей: механічних – для забезпечення міцності конструкцій, хімічних для нанесення захисних покриттів, тощо. Для забезпечення цих властивостей профілі виготовляються зі сплавів.

Наявність необхідних домішок у сплавах забезпечується ливарним виробництвом і контролюється центральною заводською лабораторією. Окрім контролю хімічного складу зразки профілів з відлитого сплаву перевіряються на розривне зусилля з метою контролю механічної міцності.

Ця технологія дозволяє використовувати сировину з різним початковим складом домішок, що складає основу безвідходності – відходи, що неминуче виникають при обробці профілів, використовуються повторно , так як і алюмінієвий брухт або первинний алюміній.


Ливарне виробництво повністю забезпечує потреби заводу у зливках з алюмінієвих сплавів різного діаметру, що необхідні для роботи пресового виробництва( рис.7.1).
Рис. 7.1. Ливарні машини для виготовлення зливків

з алюмінієвих сплавів.


7.3. Пресове виробництво

Пресове виробництво є наступною ланкою в технологічному циклі підприємства. Зливки, що проступають з ливарного виробництва, розпилюються на заготовки і, після попереднього розігріву,, пресуються. Відпресовані профілі витягуються це знімає остаточне напруження в металі, що виникає під час пресування. Потім профілі розпилюються на заготовки стандартної довжини і піддаються гомогенізації (розігріву, якій змінює властивості металу, уповільнює його старіння). Це покращує механічні властивості профілів.

Пресування здійснюється на горизонтальних гідравлічних пресах з різними показниками робочих зусиль, що дає можливість виробляти різні види алюмінієвих профілів від звичайного дроту, до складних профілів з багато порожнинними перетинами(Рис.7.2).

Рис.7.2. Гідравлічний прес для випуску алюмінієвих

профілів.


7.4. Відділення гальванічних покриттів.

Конструкції, що виготовленні з алюмінієвих профілів та змонтовані на будівельних об’єктах, з плином часу піддаються впливу зовнішнього середовища і , у тому числі, хімічно активних речовин , які можуть викликати корозію. Щоби попередити це, профілі піддаються електрохімічній обробці – анодному оксидуванню , мета якого – збільшити товщину оксидної плівки, що покриває алюміній.

Для реалізації цього технологічного процесу служить відділення гальванічних покриттів (Рис.7.3).Рис. 7.3. Відділення гальванічних покриттів
При додаванні спеціальних реактивів до гальванічного розчину покриття може змінювати колір. Це явище використовується при обробці профілів – під дією таких розчинів вони можуть набувати колір золотіння , старої бронзи, тощо. Профілі з нанесеним прозорим покриттям можуть бути пофарбовані порошковими емалями у різні кольори.
7.5. Механіко – збиральне виробництво.
Заключним етапом технологічного циклу виготовлення алюмінієвих конструкцій є механо – збиральне виробництво.

Для виготовлення «теплих» серій конструкцій на йому здійснюють збирання комбінованих профілів: між алюмінієвими складовими комбінованого профілю запресовують вставки зі склонаповненого поліаміду, які розділяють зовнішню і внутрішню сторони конструкції. Цім досягається зниження теплопровідності конструкцій і, відповідно, підвищення коефіцієнту опору теплопередачі

Для виготовлення «холодних» серій конструкцій, що монтуються, як правило в середині приміщень, використовують системи звичайних закритих профілів без термовставок.

Типові елементи конструкцій (вікна, двері, тощо) і готові елементи невеликих розмірів збирають безпосередньо на заводі, на них встановлюється фурнітура. Для збирання крупно габаритних конструкцій, що монтуються на будівельних об’єктах, механо – збиральне виробництво забезпечує розрізання стандартних заготовок профілів на елементи для наступного збирання (Рис.7.4, 7.5).
Рис.7.4. Виготовлення конструкцій на механіко – збиральному

виробництві
7.6. Інструментальне виробництво

Для забезпечення технологічної незалежності заводів алюмінієвих конструкцій на них , як правило, організують інструментальне виробництво. Виготовлення власного інструменту – матриць для пресування профілів дозволяє створювати і випробовувати власні системи конструкційних профілів, пресувати типові профілі загального призначення різних перетинів і розмірів, виготовлювати матриці для пресування профілів створених за кресленнями замовників.

Окрім матриць, інструментальне виробництво, як правило , виготовлює різноманітні штампи, кондуктори, і прес - форми для литва.


<< предыдущая страница