vchilka.in.ua 1 2 3 4

РОЗВАНТАЖУВАЛЬНІ СИСТЕМИ


Коротка характеристика

Після другої світової війни конструктори подвоїли свої зусилля для вдосконалення існуючих елементів спорядження піхотинця. Попри те що спорядження піхоти в цілому відповідала тодішнім умовам бойових дій, однак її суттєвий недолік був у відносній складності. Система спорядження піхотинця складалася з цілого "мережива" сумок та підсумків. Всі вони недостатньо надійно кріпилися на стандартному поясі то ж пересування в них викликало незручності. До того ж такі системи було неможливо швидко одягнути або скинути у випадку необхідності. Також по мірі розвитку наявного озброєння, вдосконаленні ведення бойових дій та спеціалізації воїнського ремесла кожен вояк мусив переносити на собі значно більший комплект боєприпасів, спорядження та продовольства, які покликані максимально підвищити боєздатність на полі бою. Все це вимагало якісно нових систем перенесення, адаптованих до самих різноманітних типів боєприпасів та спорядження. Результатом вдосконалень стала поява розвантажувальних систем. Розвантажувальна система являє собою сукупність кишень та підсумків інтегрованих у єдиний комплект призначену для перенесення боєприпасів та речей першої необхідності. Незалежно від класифікації всі розвантажувальні системи мають відповідати ряду вимог:


  • розвантажувальні системи мають виготовлятися з водонепроникних та вогнестійких матеріалів, здатних витримувати інтенсивну експлуатацію в різних кліматичних умовах;

  • система має рівномірно розподіляти вагу носимого боєкомплекту та спорядження;

  • забезпечувати зручність носіння та прийнятний рівень вентиляції;

  • вся система мусить мати застібки які забезпечують міцне утримання її на тілі стрільця, швидке одягання та скидання;

  • легкий доступ до всіх кишень та підсумків розвантажувальної системи;

  • носіння подвійного боєкомплекту набоїв до стрілецької зброї;
  • інтеграція з різноманітними підсумками, рюкзаками й ранцями;


по можливості система має виконуватись модульною, щоб стрілець мав змогу змінювати конфігурацію сумок та кишень в залежності від потрібних видів боєприпасів та обладнання. Але модульність не має погіршувати механічну міцність та надійність всієї системи.

Системи можна класифікувати наступним чином:

За компонуванням їх можна розділити на

  • власне розвантажувальні системи;

  • розвантажувальні жилети;

  • бойові нагрудники

Основу розвантажувальної системи становить пояс та плечові ремені, виготовлені з високоміцних матеріалів. Їх розмір широко варіюється що дозволяє міцно і надійно підігнати всю систему під стрільця, враховуючи його антропометричні особливості. Спеціальні замки дозволяють воякові без особливих зусиль скинути систему у випадку необхідності. На пояс та ремені кріпляться підсумки різного призначення, жорстко приєднані до системи завдяки замикачам. По можливості підсумки намагаються робити універсальним, пристосованими для перенесення різноманітних предметів. До того ж систему намагаються виготовляти модульною: в залежності від наявного озброєння та специфіки операції систему можна змінити під припаси іншого типу. Однією з найбільш розповсюджених у світі розвантажувальних систем є розвантажувальна система A.L.I.C.E. (США) (англомовна абревіатура від "all-purpose lightweight individual carrying equipment" - багатоцільове полегшене індивідуальне переносне екіпірування). Ця система була розроблена у 1972 році Натікською лабораторією на основі детального аналізу експлуатації спорядження під час бойових дій у В'єтнамі. Система виготовлена з нейлону, стійкого до вологи. Основою цієї системи є пояс та два плечових ремені, які регулюються у широких діапазонах. До них приєднувалися: два підсумки для набоїв до автоматичної зброї, чохол для саперної лопатки, одна або дві фляги, та підсумок для аптечки чи індивідуального перев'язного пакету. Це стандартний комплект для кожного піхотинця. Стандартна система інтегрувалася в залежності від завдання з спеціальними нейлоновими рюкзакам "середній" та великий" рюкзак. "Середній рюкзак може використовуватися як з рамою, та і без неї, "великий" - лише з рамою. Ватажопійомність рюкзаків - відповідно 50 та 70 фунтів. Рюкзаки оснащені прогумованими вкладишами для збереження необхідного спорядження від вологи.


следующая страница >>