vchilka.in.ua 1

Вентиляція даху


Щоб уникнути руйнуючої дії вологи, яка конденсується у товщі утепленого схилу даху, його багатошарову конструкцію потрібно зробити вентильованою.

Сучасні конструкції дахів, як правило,

Современные конструкции крыш, как правило, припускають крім основного покрівельного покриття додатковий шар підпокрівельної гідроізоляції у вигляді міцної синтетичної плівки.

Залежно від матеріалу підпокрівельної ізоляції розрізняють два типи вентиляції: двошарова (Схема 1) і одношарова (Схема 2). За схемою 1 водонепроникну плівку потрібно встановлювати із зазором по відношенню і до покрівлі, і до утеплювача, так, щоб утворювалися дві повітряні порожнини для вільного руху повітря від карниза до гребеня. Ці порожнини повинні бути відкриті для припливу повітря на звисі карниза й для витяжки — на гребені. При такому конструктивному рішенні волога, що потрапила під покрівлю, стече по плівці, а волога, що сконденсувалася, буде вивітрюватися повітряним потоком, осушуючи утеплювач і решетування. У цьому випадку не можна допускати, щоб плівка торкалася утеплювача, інакше конденсат, що утворюється на ній, буде зволожувати утеплювач.

Укласти гідроізоляцію безпосередньо на утеплювач (Схема 2) можна тільки в тому випадку, якщо вона - паропроникаюча мембрана, що не пропускає зовнішню вологу й вільно пропускає пар з утеплювача (паропроникність за добу 750 -1000 г/м2).

Товщина теплоізоляційного шару залежить від кліматичного району будівництва й обраного матеріалу, і, суворо говорячи, жадає розрахунку.