vchilka.in.ua 1

Як збільшити октанове число бензину.


http://ehow.in.ua/uploads/img/5/9/59288265fdaee95298a5f0b85cf1d1eb.jpg

Підвищити октанове число бензину можна двома способами: простим - за рахунок додавання в нього антидетонаторов (спеціальних добавок), і складним - застосувати спеціальну технологію, яка збільшить собівартість продукту. З бензину марки Аі-76 можна "зробити" Аі-92, а з Аі-92 - Аі-95. Проте в цьому є і свій негатив. Неякісне паливо на незрозумілих заправках, де штучно збільшено октанове число, призводить до серйозних і дорогим поломок автомобіля.

Вам знадобиться

- метилтретбутиловий ефір;
- спирт етиловий і метиловий;
- тетраетилсвинець.
Інструкція

1

Додайте до складу бензину МТБЕ (метилтретбутиловий ефір), який представляє з себе легкозаймисту безбарвну рідина зі специфічним запахом. Це одне з найбільш використовуваних зараз коштів для підвищення рівня октанового числа. МТБЕ має високе октанове число і нетоксичний. При додаванні 10-15 відсотків до складу бензину, збільшення складе приблизно 6-12 од. Більшість високооктанових бензинів виготовляється з використанням цієї або аналогічної добавки ефірного класу. Недолік МТБЕ - висока летючість, так як в жарку погоду може випаровуватися з бензину.
2

Додайте в бензин спирти (етиловий і метиловий). Наприклад, 10 процентна добавка в Аі-92 етилового спирту підвищує октанове число майже до 95 одиниць. Крім цього, знижується токсичність вихлопних газів. Але застосування спиртів призводить до зростання тиску насичених парів. Це може сприяти утворенню парових пробок у трубопроводі паливної системи. Крім цього, значною проблемою є хороша розчинність в воді і гігроскопічність етилового спирту.

Це вимагає спеціальних умов зберігання суміші та періодичного стеження за вмістом спиртового компонента. При не дотриманні, в бензині може з'явитися вода, а це призводить до підвищеної витрати палива, поганому його згорянню, а при великому її відсотку в зимовий період можуть виникнути крижані затори.
3

Додайте тетраетилсвинець Рb (С2Н5) 4. ТЕС вважається одним з найкращих антидетонаторов. Це масляниста безбарвна рідина, температура її кипіння приблизно 200оС. Застосовувати ТЕС як антидетонатор почали в 1921 г, і сьогодні він є одним з найбільш ефективних і недорогих засобів концентрації 0,05%. Він дає можливість збільшити октанове число бензину до 15-17-ти пунктів. Тетраетилсвинець в чистому вигляді не додається, тому що при згорянні він утворить нагар - оксид свинцю, який осаджується на поршнях, клапанах та інших деталях. Щоб його видалити з камери згоряння слід застосувати бромистий етил, дибромпропан, диброметан. Вони при згорянні утворюють зі свинцем леткі сполуки, які легко віддаляються з камери згоряння. Суміш ТЕС з даними компонентами і спеціальним барвником називається етилова рідина, бензин з такими компонентами - етилованим. На сьогоднішній день виготовлення етилованого бензину заборонено, так як він має високу ступінь токсичності. Свинець, накопичуючись в організмі, викликає розсіяний склероз, так як є отрутою. Етилований бензин заборонено використовувати в автомобілях, які обладнані каталітичним нейтралізатором відпрацьованих газів. Вони виводяться з ладу при роботі двигуна через декількох годин. Антидетонаторами також є ізооктан, неогексан, ізопентан, бензол, толуол, ацетон.