vchilka.in.ua 1

м


. Львів,
січень 2013 р.
9 правил відповідального спілкування від

Школи розвитку SPE
1. Люди навколо нас є проекціями нас самих і ми самі створюємо людей навколо себе, тому так, як Ви описуєте інших, так само опишуть і Вас, так само як Ви відноситесь до інших так само вони (і не тільки вони) відноситимуться до Вас.
2. Що посієш, те й пожнеш: любов породжує любов, гнів породжує гнів, злість породжує злість. Ще ніколи не було так, щоб в крокодила родились кролики. Добре подумайте перед тим як щось посіяти словом (каверзою, образою, колючим зауваженням), чи готові Ви пожати такі ж плоди?
3. Хто розуміє не оцінює, хто оцінює не розуміє. Цінуйте людей навколо замість того щоб оцінювати їх! Будьте вдячні людям навколо за те що вони є саме такі які вони є: ніхто не зобов’язаний відповідати Вашим поглядам на життя.
4. Пам’ятайте що кожна людина за замовчуванням вважає себе правильною і правою, тому не переконуйте інших, а допомогу пропонуйте тільки один раз. Загалом найбезглуздіша дія, це переконувати когось в його/її неправоті, так люди лише глибше укорінюються у своїх поглядах.
5. Якщо говорите, то так щоб було чути; якщо говорите то так, щоб Вас не можна було зрозуміти двозначно. Не говоріть неважливими словами. Навіть у простій фразі: Нууу, і що я маю собі думати, коли ти вже нарешті будеш? Може бути більше непотрібних слів аніж потрібних.
6. Все що говорить людина є для неї важливо. Почніть слухати інших! Кожне слово відображає внутрішні цінності людини. Так багато всього можна довідатись, лише якщо просто почати «слухати»!

7. В більшості випадків люди задають запитання, щоб задати запитання, а не щоб отримати відповідь на нього! Задавайте запитання не плануючи відповідь наперед.

8. Той, хто критикує Вас – Ваш найкращий друг, він робить Вас кращими. Всі люди навколо є нашим вчителями: дитина яка плаче – вчить нас терпіння, брехун вчить цінувати правду, грубіян – вчить толерантності, голослівний – відповідальності.
9. Візьміть від сьогодні 100% відповідальності за результат вашого спілкування з оточуючими. Наприклад: це не він/вона чогось не зробили – це я щось не так пояснив. Це перший крок до вивчення мистецтва спілкування!


З 28 січня по 27 березня триватиме VII курс Мистецтво спілкування зі складними особистостями, ціллю якого є покращення якості спілкування з рідними, коханими, близькими людьми, а також з керівництвом, співробітниками, підлеглими і клієнтами. Деталі на сайті www.spe.org.ua


SPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPES
ESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPESPP

тел. /096/ 308 00 32

e-mail: info@spe.org.ua