vchilka.in.ua 1

КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ

04212 м. Київ-212, а/с 56 тел./факс: (044) 464-54-35; 419-00-61

E- mail: cvu@cvu.kiev.ua

http:\\www.cvu.org.ua

19.07.2010

Прес-реліз


Комітет виборців України спостерігає за вступом до вишів.


ВГО КВУ розпочав громадське спостереження за вступною кампанією 2010 в рамках коаліції «За чесний вступ!» у 20 вищих навчальних закладах України. Метою моніторингу є збір та поширення інформації щодо якості і прозорості вступу, захист прав громадян на рівний доступ до освіти.

15 липня розпочався прийом документів до ВНЗ, який закінчиться 31 липня на відміну від минулого року на цю процедуру передбачено тільки 2 тижні. У зв’язку з цим, спостерігачами КВУ були зафіксували значні черги, які починали формуватися, особливо у київських ВНЗ за день до початку прийому документів. Значна кількість ВНЗ адекватно відреагувала на ситуацію і спланувала роботу з вступниками та їх батьками. Але були і виключення з правил, до прикладу до Київського національного лінгвістичного університету в черги було записано 15 і 16 липня понад 700 осіб на кожен день, з них у вищезазначені дати прийняли документи тільки у 20-ти.  Така напруга серед батьків, вступників та адміністрацією ВНЗ викликала локальні конфлікти та непорозуміння. Абітурієнти скаржилися на відсутність належних умов перебування у чергах в середині вишу (закриті туалети, задушливі коридори, закритий буфет, примусова ізоляція від батьків).

КВУ закликає адміністрацію ВНЗ, в яких виникають проблеми з чергами абітурієнтів, розібратися з існуючою ситуацією і прикласти зусиль для покращення роботи приймальних комісій.

Експерти КВУ зазначають, що існують технічні проблеми і з перевіркою інформації про бали абітурієнтів отримані на зовнішньому незалежному оцінюванні через базу УЦОЯО, а також внесення даних вступників до інформаційної системи «Конкурс». На технічний аспект також вливає не тільки обмежений доступ до системи, але й несприятливі погодні умови грози і спека, які відповідно викликають збої і перегрів обладнання.


КВУ зазначає, що в більшості ВНЗ, в яких ведеться спостереження, ще не відома кількість бюджетних місць і в системі «Конкурс» також немає цієї інформації. Очевидно, що так дані ще не надійшли до вишів від Міністерства освіти і науки, хоча за словами адміністрації ВНЗ ця важлива інформація має з’явитися в найближчі дні.

Також КВУ відмічає небажання адміністрації певних ВНЗ йти на зустріч громадським спостерігачам і надавати можливість для спостереження за вступною кампанією, це зокрема стосується Волинського інституту ім.. Липинського Міжрегіональної Академії управління персоналом, а також Запорізького Національного технічного університету (де зазначили, що долю громадського спостерігача має визначити ректор).

Нагадаємо, що громадські спостерігачі від КВУ діють чітко в межах правового поля і виключно для удосконалення процедури прийому до ВНЗ та запобіганню і протидії ймовірних корупційних дій.


Прес-служба ВГО КВУ

* * *

Метою проекту «Кампанія з громадського спостереження за об’єктивністю та неупередженістю процедур вступу до вищих навчальних закладів у 2010 році», що здійснюється ВГО КВУ в партнерстві з ГМ ОПОРА за підтримки Освітньої програми Міжнародного фонду “Відродження” є спостереження за забезпеченням відкритого і прозорого вступу до вищих навчальних закладів у 2010 році.

Детальніше про програму: www.irf.ua