vchilka.in.ua 1

ПроектУКРАЇНА

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Четверта сесія VІ скликання

РІШЕННЯ


від 2011 року №


м. Ужгород


Про клопотання щодо нагородження

Почесною грамотою Верховної Ради

України


Відповідно до постанови Верховної Ради України від 15 грудня 2005 року № 3216-ІV «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про Почесну грамоту та Грамоту Верховної Ради України», подання трудового колективу обласного клінічного Центру нейрохірургії та неврології обласна рада в и р і ш и л а:


Порушити клопотання перед Верховною Радою України про нагородження Смоланки Володимира Івановича, доктора медичних наук, професора, директора обласного клінічного Центру нейрохірургії та неврології, Почесною грамотою Верховної Ради України за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної медичної науки та виховання висококваліфікованих фахівців і науковців.


Голова ради І. Балога


НАГОРОДНИЙ ЛИСТ


для представлення до нагородження Почесною грамотою

Верховної Ради України


1. Прізвище, ім’я, по батькові СМОЛАНКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

2. Посада і місце роботи, служби директор обласного клінічного Центру нейрохірургії та неврології

3. Число, місяць, рік і місце народження 2 квітня 1961 року у м. Ужгороді

4.Статьчоловіча
5. Національність українець

6. Партійність член партії «Єдиний центр»

7. Освіта вища, Ужгородський державний університет у 1983 році, за спеціальністю «лікувальна справа»


8. Науковий ступінь, вчене звання, спеціальне звання доктор медичних наук, професор

9. Які має державні нагороди України, дата нагородження орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2005 рік)

10.Домашня адреса 88000, м. Ужгород, вул. Перемоги, буд 171, кв.6; тел.(0312)65-17-17

11.Службова адреса 88000, м. Ужгород, вул. Перемоги, 24;тел.(0312) 61-47-33

12.Загальний стаж роботи 29 років

Стаж роботи у даному колективі 5 років

13.Характеристика із зазначенням конкретних особливих заслуг особи

Смоланка Володимир Іванович розпочав свою трудову діяльність у 1985 році лікарем-нейрохірургом Берегівської центральної районної лікарні. З грудня 1986 року по серпень 1989 року був аспірантом Київського науково-дослідного інституту нейрохірургії. З вересня 1989 року – асистент кафедри гігієни, інфекційних хвороб, неврології та психіатрії Ужгородського державного університету, викладає курс нейрохірургії. У 1992 році тимчасово переводиться на посаду наукового співробітника університету. Для виконання докторської дисертації їде в Київський НДІ нейрохірургії АМН України. Одночасно працює старшим науковим співробітником Інституту нейрохірургії, завідувачем клініки судинної нейрохірургії відділу ургентної нейрохірургії. За цей час виконує більше 140 операцій на екстракраніальних відділах сонних артерій. З 1994 року – доцент кафедри гігієни, інфекційних хвороб, неврології та психіатрії Ужгородського державного університету. У 2001 році обирається на посаду завідувача кафедри гігієни, інфекційних хвороб, неврології та психіатрії. З 2002 року, після реорганізації кафедри, став завідувачем кафедри гігієни, інфекційних хвороб, неврології та психіатрії з курсами нейрохірургії та фтизіатрії. У 2002 році захищає докторську дисертацію на тему: «Хірургічне лікування гострих ішемічних порушень мозкового кровообігу, спричинених патологією екстракраніальних відділів сонних артерій». З 2006 року по цей час є директором обласного клінічного Центру нейрохірургії та неврології.


Володимир Іванович – автор більше 130 наукових робіт, у тому числі 22 – за кордоном, 8 методичних рекомендацій, двох патентів України. Обласний нейрохірург. Член Правління Української Асоціації нейрохірургів, голова Закарпатського осередку УАН. Член тренувального комітету Європейської Асоціації нейрохірургів, член Всесвітньої Асоціації нейрохірургів. Приймав участь та виступав з доповідями на численних міжнародних нейрохірургічних форумах – європейських з’їздах нейрохірургів (Берлін, 1995; Копенгаген, 1999; Лісабон, 2003; Глазго, 2007), з’їздах нейрохірургів Центральної Європи (Братислава, 1998; Брно, 2002), з’їздах нейрохірургів країн Причорномор’я (Одеса, 1998; Кишинів, 2003), з’їздах нейрохірургів Росії, України та багатьох інших країн. Неодноразово був головуючим на засіданнях цих форумів.

Смоланка В.І. – один із найкращих нейрохірургів Європи. Єдиний в Україні нейрохірург, який входить до тридцятки тренерів Європейської асоціації нейрохірургів.

З ініціативи Володимира Івановича в місті Ужгороді відкрито перший і поки єдиний в Україні центр нейрохірургії та неврології. Тут проводиться лікування найскладніших неврологічних патологій – інсультів, пухлин головного мозку, паркінсонізму та епілепсії. Нині сюди приїжджають лікуватися люди, яким більше ніхто не може допомогти в Україні. І це не тільки закарпатці, але й мешканці майже всіх областей України. Так, за рік у Центрі проходить лікування більше 1300 пацієнтів, виконується більше 700 операцій.

З метою підвищення свого професійного рівня Смоланка В. І. стажується в університетських клініках США, Словенії, Німеччини, Угорщини.

Володимир Іванович має заслужений авторитет у населення краю, керівників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади області.

Кандидатура Смоланка Володимир Іванович представляється до нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України.Голова ради І. Балога